Młody Programista w

Laboratorium Kreatywności

Programowanie i technologie dla dzieci i młodzieży

Młody programista

Programowanie dla najmłodszych 5-7

Robotyka i Programowanie 6+

Projektowanie gier 9+

Html 12+

Java Script 12+

Komputery to już nieodłączny element zabawy każdego dziecka. Doskonale odnajdują się w świecie nowych technologii kierując się intuicją. Ważne, by dać im możliwość rozwoju i wykorzystać drzemiący potencjał. Dzięki stałym zajęciom w Laboratorium Kreatywności Twoje dziecko będzie miało możliwość ukierunkować swoje zainteresowania i rozwinąć skrzydła pod okiem profesjonalistów. Zapoznaj się z opisami kierunków i wybierz ten, który najbardziej zainteresuje Twoje dziecko!

Dzieci rozwijają logiczne, algorytmiczne myślenie

Poprzez rozwiązywanie zadań problemowych algorytmów

Interakcja z robotami oraz komputerami

Każdy uczestnik ma swoje stanowisko pracy, komputer, robota

Na każdych zajęciach różne zadania problemowe

Rozwiązywane są różne zadania. Dzieciaki poznają elementy języków programowania

Kierunki

 • Programowanie dla najmłodszych 5-7
 • Robotyka i Programowanie 9+
 • Projektowanie gier 9+
 • HTML / JavaScript 12+
Nie każde dziecko będzie w przyszłości programistą, ale każde może nauczyć się w Laboratorium Kreatywności logicznego i algorytmicznego myślenia. Rozpoczynając przygodę z multimedialnym światem od najmłodszych lat, dzieci będą miały szansę przyswoić więcej wiedzy i iść krok w krok z rozwijającą się technologią. Poprzez łatwe i dostępne programy dzieci będą zdobywać podstawową wiedzę z zakresu programowania pod postacią gier komputerowych. Zajęcia pozwalają zdobyć umiejętność kreatywnego podejścia do problemów; pokazuje jak spojrzeć na pełen obraz z różnego punktu widzenia i znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Zajęcia rozpoczną się po feriach zimowych i będą trwać do końca semestru. Jeden blok zajęć składa się z godziny zegarowej (60 minut). Grupy będą maksymalnie pięcioosobowe. Każde dziecko pracuje indywidualnie na swoim stanowisku pod okiem wykwalifikowanej kadry. Zajęcia przewidziane są dla dzieci od 5 do 7 roku życia.
Komputery towarzyszą nam na każdym kroku, a programowanie jest jedną z podstawowych umiejętności w wielu zawodach. Im wcześniej dziecko zacznie zapoznawać się z nowymi technologiami, tym łatwiej będzie mu odnaleźć się w rozwijającym się świecie. Wykwalifikowana kadra poprowadzi dzieci wykorzystując ich intuicję i potencjał, by swobodnie mogły uczyć się coraz trudniejszych rzeczy, które daleko wykraczają poza podstawy programowe. Logiczne myślenie, którego dzieci uczą się podczas zajęć przekłada się także na naukę w szkole i pozwala rozwinąć umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów. Uczniowie będą mieli szansę nauczyć się programować roboty, stworzyć swoją własną grę, aplikacje, a na kolejnych etapach nawet strony internetowe. Wiedza zdobywana w Laboratorium Kreatywności ułatwi start w dorosłe życie każdemu dziecku.
 • Jak powstają kolory RGB
 • Misja na Marsie
 • Czujnik omijania przeszkód
 • Pobudka z mbotem - zegar z budzikiem
Tworzenie gier komputerowych, to idealny sposób, by rozpocząć przygodę z programowaniem, a dzięki grom zrozumienie nowych technologii będzie dużo łatwiejsze. W tym wypadku dajemy dzieciom możliwość na rozwinięcie i wykorzystanie niekończącej się wyobraźni, a odpowiednio ukierunkowana, umożliwi dziecku stworzenie wszystkiego, o czym tylko zdoła pomyśleć. Gry komputerowe mają pozytywny wpływ na umiejętność zapamiętywania, dzięki czemu dzieci szybciej się uczą, a także rozwija kreatywność, ułatwia rozwiązywanie problemów oraz pozytywnie wpływa na refleks i koncentrację.
 1. Tworzymy obiekt - programujemy jego ruch
 2. Tworzymy scenografie - kreujemy świat gry
 3. Pokonujemy Labirynt - budujemy i próbujemy z niego wyjść
 4. Moja pierwsza gra - ostatnie poprawki

Tworzenie stron - HTML, CSS, JavaScript

Nauka podczas zajęć jest nie tylko efektywna, ale także przyjemna. Tworzenie stron internetowych to umiejętność w dzisiejszych czasach nie tylko przydatna, ale i pożądana. Podczas zajęć dzieci mają możliwość odkryć w sobie talent webmastera i wykorzystywać swoje umiejętności w przyszłości. Dziecko nauczy się korzystać z sposobów stylizowania stron, zapozna się z podstawami różnych języków programowania, a końcowym efektem będzie stworzenie własnej strony internetowej.
 1. wytłumaczenie podstawowych pojęć dotyczących tworzenia stron internetowych - podstawy języka HTML
 2. znaczniki do umieszczania elementów multimedialnych – obrazków, odtwarzaczy dźwięku i filmów
 3. CSS (projekt 1: przygotowanie do pracy w języku CSS)
 4. JavaScript: dodawanie skryptów do strony internetowej, deklarowanie i używanie zmiennych.

Galeria

WYBRANE MOMENTY

Skontaktuj się z nami