Kursy programowania i robotyki

Programowanie

Programowanie to język przyszłości. Współczesny człowiek lepiej odnajdzie się w świecie, w którym rządzą nowe technologie, kiedy zacznie wcześniej swoją przygodę z programowaniem. W ten sposób z biernego konsumenta, stanie się świadomym użytkownikiem nowych rozwiązań cyfrowych.

Programowanie to między innymi zdolność analizowania. Programista musi wziąć pod uwagę wiele aspektów i przewidzieć skutki użycia wybranych rozwiązań. Programowanie pomaga odnaleźć się w świecie technologii, uczy logicznego myślenia oraz wspiera kreatywność. Dzieci podczas zajęć analizują i eliminują przyczyny zagadnień problemowych, wspólnie wymieniają się doświadczeniami. Uczą się, że do jednego problemu można podejść w różny sposób. Szukanie tych dróg jest fascynującą przygodą i zabawą.

Scratch to język programowania, stworzony do nauczania dzieci i młodzieży (od 8 lat wzwyż, ale młodsze dzieci z pomocą rodziców na pewno sobie poradzą) podstaw programowania. Scratch umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki… programy w nim stworzone naprawdę robią wrażenie.

Robotyka

Robotyka to uczenie się poprzez zabawę. Samodzielnie zaprogramowany robot to powód do dumy i dobra, kreatywna zabawa. Roboty motywują dziecko do pracy, bo każda wykonana praca natychmiastowo pokazuje efekt. Dzieci uczą się na zasadzie prób i błędów. Tak zdobywają kompetencje i mają poczucie sprawczości. Nauka rozpoczyna się od obsługi robota, a kończy na samodzielnym programowaniu jego zachowania. To również nauka języka, bo aplikacja w języku angielskim przygotowuje do korzystania z bardziej zaawansowanych programów w przyszłości. Uczestnicy kursów będą używać robotów mBot i mBot Ranger.

Ostatnia modyfikacja: niedziela, 17 wrzesień 2017, 19:23