Młody Grafik w

Laboratorium Kreatywności

Grafika Komputerowa, szkic, rysunek, malarstwo

Młody Grafik 9+, 14+

Grafika Komputerowa, szkic, rysunek, malarstwo

Celem zajęć jest rozbudzenie i rozwijanie w Twoim dziecku naturalnej twórczej aktywności w przystępny i praktyczny sposób. Pod okiem wykwalifikowanych profesjonalistów dzieci krok po kroku poznają kolejne tajniki tradycyjnych form sztuki rozwijając zdolności manualne i percepcję.

Poznanie programów do grafiki cyfrowej

Uczą się przygotowania i projektowania prac do druku

Manualne techniki szkicu

Poznają różne techniki malarskie

Grupy dopasowane wiekowo

Każda grupa maksymalnie 10 os


Kierunki

 • Szkic rysunek
 • Grafika Cyfrowa

Pod okiem wykwalifikowanych profesjonalistów dzieci, młodzież krok po kroku poznają kolejne tajniki tradycyjnych form sztuki rozwijając zdolności manualne i percepcję. Dowiedzą się, jak zbudować przestrzeń, kompozycję na powierzchni kartki, operować światłocieniem, jak stworzyć nastrój w rysunku. Nauczą się mieszać kolory i odczują siłę ich oddziaływania na uczucia i nastrój. Rozwiną i pobudzą swoją wyobraźnię poprzez ćwiczenia inspirowane książką, filmem, albo popularnym komiksem. Na zajęciach mali uczestnicy poznają wiele narzędzi, takich jak: ołówek, kredka, tusz, węgiel, farba, techniki mieszane, a także dowiedzą się, że rysunek to część składowa malarstwa oraz, że rysunek nie musi ograniczać się do płaskiej kartki. Lekcje zawierają garść informacji teoretycznych z dziedziny budowania kompozycji, teorii perspektywy, czy technik cieniowania.

Przykładowe tematy lekcji szkic rysunek:
 • Rysowanie karykatur.
 • Cover malarski – moja wersja znanego obrazu.
 • Rysunek negatywowy – ołowek na białym, biała kredka na czarnym.

   

Na tym kursie dzieci, młodzież uczą się kreatywności. Poznają profesjonalne programy do obróbki grafiki. Rozbudzają wyobraźnie. Uczestnicy rozwijają swoje talenty artystyczne. Kurs zaczyna się od poznania programów, a kończy na projektowaniu materiałów reklamowych oraz multimedialnych. Zajęcia z projektowania graficznego wprowadzą dzieci do świata grafiki komputerowej, myślenia projektowego i kreatywnego. Celem jest poznanie i zrozumienie procesu projektowego, nauczenie podstawowego tworzenia i obróbki grafiki wykorzystując m.in darmowe, czy też komercyjne programy. Podczas zajęć uczniowe będą tworzyć grafiki rastrowe( plakaty, pocztówki, fotomontaże) i wektorowe( logotypy, komiksy).

Przykładowe tematy lekcji Grafika Cyfrowa:
 
 • Grafika komputerowa ( przygotowanie i projekt prac do druku wizytówki, ulotki, plakaty)
 • Zaprojektuj własny logotyp
 • Projekt plakatu oraz wizytówki
 •  

Galeria

Skontaktuj się z nami